Investiţii de milioane de lei promise de primăria Poiana Lacului
![](https://gazeta-poianalacului.ro/wp-content/uploads/2021/06/5d9f01ad42284-1024x691.jpg)
O investiție mult așteptată este aproape de finalizare în comuna argeșeană Poiana Lacului. Este vorba despre lucrările de extindere a rețelei de gaze naturale, investiție estimată la 13,5 milioane de lei (8,4 km).
O altă veste bună este aceea că a fost semnat și contractul pentru realizarea a 54 km de canalizare, 4,6 km de conductă de alimentare cu apă în mai multe sate și reabilitarea a 18 km de rețea de apă. Lucrările vor dura 31 de luni, începând din din 1.06.2021 și până la data de 31.12.2023.